Походження. Сорт німецької селекції, виведений в 1788 році селекціонером C.H. Buttnera з міста Галле. Назва в Англії Halls Giant, в Чехії Hallska obrovska, у Франції Geant de Halle, в Німеччині Hallesche Riesen Zellernuss.

Дерево. Сильнорослий сорт. Формує високі дерева з розлогою не сильно загущеною кроною. Дерева досягають до 5,5 м заввишки. Листя середнього або великого розміру (довжина до 12 см, ширина до 9 см). Сережок формує багато в гронах по 4-6 штук, довжиною до 7 см. Цвітіння середньораннє. При дозріванні горіх легко випадає з суцвіття.

Плоди. Мають великий розмір (висота до 28 мм, ширина до 25 мм). Формує суцвіття по 2-4 горіха. Шкарлупа середньої товщини. Ядро велике, добре виповнене.

Дозрівання горіху. Горіх дозріває досить пізно. Зазвичай в кінці вересня на початку жовтня. Збирати раніше не рекомендується, тому що горіх втрачає смак.

Характеристика сорту. Один з найкращих сортів. Середньовитривалий до низьких температур. Для нормального плодоношення вимагає гарних запилювачів.

Стійкість до хвороб і шкідників. Досить вразливий до моніліозу, довгоносиком та бруньковим кліщем пошкоджується не сильно.