Походження. Сорт іспанського походження, вирощується з XVII століття. В Німеччині Catalonische Zellernuss, Grosse Spanische Nuss. В західній Європі часто зустрічається під назвою Luiza.

Дерево. Сильнорослий сорт. Формує високі дерева з розлогою не сильно загущеною кроною. Листя середнього розміру або малого (довжина до 10 см, ширина до 8 см). Сережки малі та короткі, розміщені на коротких пагонах по 2-4 штуки в гроні. Цвіте рано або дуже рано.

Плоди. Мають великий розмір (висота до 24 мм, ширина до 23 мм). Формує суцвіття по 3-6 горіхів. Шкарлупа середньої товщини. Ядро велике, не завжди повністю виповнене. Має солодкий мигдальний смак. Шкірка з ядра знімається легко. За умови тривалого зберігання ядро сильно зменшується в розмірі.

Дозрівання горіху. Зазвичай в другій декаді вересня.

Характеристика сорту. Дуже врожайний з великим горіхом, рано входить в плодоношення. Гарний запилювач для декількох сортів. Заслуговує на широке розповсюдження у всіх типах насаджень, а особливо в товарних насадженнях. Один з найкращих сортів в наших кліматичних умовах.

Стійкість до хвороб і шкідників. Досить витривалий до низьких температур. Досить вразливий до моніліозу, довгоносиком та бруньковим кліщем пошкоджується не сильно.